Valamu - töökoht nr.1 köögis.

Franke-1-274x300_valamu

Valamu kuulub niisama iseenesest mõistetavalt kööki kui pliit või külmkapp.Vaatamata sellele, et valamut enam tihti ei kasutata nõude pesemise, kui esialgse funktsiooni täitmiseks, leiab siiski 60% köögitöödest valamu juures aset. Toiduainete ülessulatamine, pesemine, lõikamine, puhastamine, koorimine, loputamine – kõik need tööd on suunatud valamule. Selle kõrval kasutatakse valamut ka toidunõude ja köögiriistade pesemiseks. Isegi majapidamistes, kus on nõudepesumasin, pestakse keskeltläbi kord päevas käsitsi. Siit tuleb ka vajadus köögi sisustamisel valamule olulist tähelepanu pöörata. Vorm,materjal, samuti kausside ning nõrutuspindade arv ja asetus tuleb läbikaalutletult otsustada, et isiklikele vajadustele optimaalne valamu muretseda.

1. Suures valamu kausis on võimalik isegi kõige suuremad köögitarbed mugavalt puhtaks pesta.

2. Eriti suur, valamu põhja integreeritud hügeeniline äravool on lihtsalt puhastatav.

3. Sõelkorv-ventiil takistab toiduosakeste satumist äravoolu ja selle ummistumist. Toiduosakesedkogunevad sõelkorvile, mida on võimalik ühe käeliigutusegatühjendada.

4. Veeäravool kausist on juhitav pöördnupuga - ektsenterlüliti sulgeb ja avab põhjaklapi.

5. Täiendav äravool nõrutuspinnal on ühtlasi ka ülevooluks ja samas võimaldab see seda pindatõelise märja tsoonina kasutada.

6. Lisakaussi põhikausi ja nõrutuspinna vahel on võimalik väga mitmeti kasutada.

7. Eriti sujuv valamut piirav serv vähendab mustuse kogunemist sellessepiirkonda.

RV-1_valamu2

Roostevaba - väärtuslik ja vastupidav

Individuaalselt sobiv materjal leida on valamu ostu põhikriteerium. Siin ei ole ainult optiline väljanägemine oluline mis on lõppude lõpuks maitseasi. Aluseks tuleb võtta oma harjumused köögis toimetamisel.

Valamu materjalide klassika on roostevaba teras, mida kroomi ja nikli optimaalse vahekorra korral ka vääristeraseks nimetatakse. Mitte asjata ei ole vääristeras profiköökide eelisatuim materjal.

Kulumiskindluselt on vääristeras ületamatu. Vääristerasest valamu kannatab välja kuumad potid ja pannid, milledele võib järgneda jääkülma vee kasutamine, samuti on see happekindel, pikaealine ja vastupidav.

Vääristeras on absoluutselt hügeeniline, toiduainetele neutraalne ja lihtne puhastada. Optiliselt on vääristeras ajatu ja neutraalse värviga, mis võimaldab seda väga mitmesuguste materjalidega kombineerida.

Fragranit DuraKleen

Kellele köögis värvid ja disain südamelähedased on , selle jaoks on fragraniidist valamu just see kõige sobivam. Fragranit Durakleen on kõrgväärtuslik materjal, mida valmistab valamutootja Franke jahvatatud graniidist ja akrüülist. Vabadus disainis nii üldise vormi kui ka ükiskasjade juures loob uue taseme. Siin saab realiseerida iseloomulikke nurki ja ääri kogu oma optilises peensuses, mida emailiga kaetud või keraamiline valamu ei võimalda.

Fragraniidist valamu on käsitlemisel samas väga optimaalne, sest see on eriti vastupidav ja kergelt hooldatav. Fragraniitvalamu on läbinisti ühest materjalist ja ühte värvi. Seega loomulik kulumine või pinnakahjustused, mis emaili ja keraamika puhul ette tulevad, probleeme ei tekita.

Fragraniit on piisavalt elastne, et lööke taluda. Nii ei tekita käest libisev toidunõu valamule mitte mingit kahju. Ka kraapimiste ja hapete suhtes on Fragranit vastupidav.

* kuumakindel kuni 280'C - Kuumad potid ja pannid ei kahjusta valamut.

* kraapimiskindel - Looduslik graniit teeb valamu pinna kraapimiste suhtes graniidiga võrreldavaks.

* happekindel - Mahlad, vein ja kodukeemia ei jäta mingeid jälgi.

* löögikindel - Akrüül koostiosana teeb valamu sitkeks. Seega juhuslik käest libisev toidunõu ei tee valamule midagi.